Leczenie implantologiczne polega na odbudowie brakującego uzębienia przy użyciu implantów stomatologicznych. W naszej Lecznicy stosujemy najwyższej jakości, nowoczesne rozwiązania inplantologiczne oferowane przez Firmę Nobel Biocare. Jest to najbardziej optymalna metoda uzupełniania braków zębowych zarówno ze względów estetycznych jak i funkcjonalnych ponieważ spowalnia i znacznie ogranicza proces zaniku kości. Co więcej, nie wymaga szlifowania zębów sąsiadujących z miejscem braku zębowego. Implanty stomatologiczne w sposób trwały zapewniają prawidłowe funkcjonowanie oraz naturalny wygląd.

Implant to najprościej rzecz ujmując odpowiednio wyprofilowana śruba, która jest wszczepiana w miejsce korzenia zęba. Jest wykonana z materiałów, które gwarantują długoterminową trwałość oraz doskonałą integrację z tkanką kostną. Najczęściej są wykonywane z tytanu.

Leczenie implantologiczne może dotyczyć uzupełnienia pojedynczych jak i kilku braków zębowych a także bezzębia całkowitego. W zależności od tego jaki rodzaj braku jest uzupełniany, na implantach może być osadzona korona, most lub proteza.

Całkowity czas leczenia implantoprotetycznego jest indywidualny dla każdego pacjenta oraz zależny od miejsca wszczepu. Ogólny schemat jednak zakłada, że od momentu implantacji do etapu osadzania uzupełnień należy odczekać od 2 do 6 miesięcy aby nastąpił prawidłowy zrost implantu z kością.

Często przed przystąpieniem do wszczepiania implantów przeprowadzane są tzw. zabiegi okołoimplantacyjne. Jest to leczenie przygotowawcze, które polega na uzupełnieniu, regeneracji tkanki kostnej jeżeli występuje jej zanik. Stosuje się do tego specjalistyczne materiały biologiczne – kościotwórcze potocznie znane jako „sztuczna kość’. W zakresie leczenia przygotowawczego do zabiegu implantologicznego należą też zabiegi modelujące kształt czy grubość dziąseł oraz zabieg podnoszenia zatoki tzw. Sinus Lift (wykonywany w przypadku dużego zaniku kości w szczęce).

Dlaczego naszym pacjentom proponujemy implanty Nobel Biocare?

Nasza klinika jest rekomendowana przez firmę Nobel Biocare produkującą najwyższej jakości implanty i mającej 14 lat doświadczenia klinicznego na tym rynku.

Charakteryzują się one wyjątkową powierzchnią TiUnite zwięszającą osteointegrację implantu, czyli jego „zrośnięcie się” z kością. Dzięki pogrubionej szorstkiej warstwie tlenku tytanu sprawdzają się one nawet w trudnych warunkach kosnych. Od wprowadzenia tego systemu w 2000 roku odnotowano znaczny spadek niepowodzeń w leczeniu implantologicznym, zwłaszcza w obszarach o małej gęstości kości. Powierzchnia ta natychmiastowo zapewnia większą stabilność i zakotwiczenie w kości, zaś długodystansowo pozwala uchronić otaczającą kość oraz tkanki miękkie przed zanikiem, zapewniając wspaniałe efekty estetyczne i funkcjonalne. Długoterminowe badania donoszą, przeżywalność takich implantów sięga 97.1-99.2% po dziesięciu latach i dłużej.