Frau vor und nach dem Zähne bleichenWiele osób marzy o promiennym białym uśmiechu – to symbol zdrowia, atrakcyjności i witalności.

Niestety zęby z wiekiem przebarwiają się – ma na to wpływ wiele artykułów spożywczych i napojów, takich jak herbata, kawa, czerwone wino a także niektóre leki i palenie tytoniu. Inną przyczyną są wypadki, urazy i leczenie kanałowe, których skutkiem może być ściemnienie zęba. Często jest to bardzo krępujące dla pacjentów, utrudnia im spontaniczne śmianie się i prezentowanie zębów przy innych ludziach.

Na szczęście mamy skuteczne rozwiązanie tego rodzaju problemu – wybielanie zębów. Ma ono wiele zalet:
  • szybko widoczny efekt,
  • wysoka skuteczność- wyraźna poprawa koloru zęba,
  • stosunkowo niskie koszty,
  • zabieg jest bezbolesny i bezpieczny,
  • efekt może utrzymywać się przez dłuższy czas- ma na to wpływ dieta i higiena pacjenta
  • metoda leczenia dopasowana do preferencji pacjenta.

Istnieją dwa warianty wybielania – indywidualne przeprowadzane przez pacjenta w domu oraz wykonywane przez stomatologa w gabinecie.

smiling girl with tooth trayWybielanie zębów metodą nakładkową

Wybielanie metodą nakładkową – w gabinecie pobieramy wyciski zębów pacjenta, na podstawie których tworzone są indywidualne nakładki. Pacjent dostaje preparaty do wybielania zębów, które nanosi na nakładki i zakłada na noc. Procedura trwa ok 2 tygodni. Jest to metoda bardzo skuteczna.

Wybielanie zębów w gabinecie

Wybielanie w gabinecie – polega na aplikacji przez lekarza preparatów wybielajacych o wysokim stężeniu. Efekt wykonywany jest na jednej wizycie i widoczny od razu.

Young woman patient visiting dentist in the dental officeWybielanie pojedyńczych zębów przerbarwionych, martwych

Wybielanie pojedyńczych zębów przerbarwionych, martwych – polega na aplikacji materiału wybierającego do komory zęba. Zwykle zabieg trzeba powtarzać 3 do 5 razy, ale efekty są bardzo spektakularne- można w pełni przywrócić naturalny kolor zęba.